Co zrobić, by nie przepłacić za OC?

Wykupując obowiązkową polisę odpowiedzialności cywilnej, jak przy każdym jednym ubezpieczeniu mamy wybór i szukamy najkorzystniejszych warunków. Czytamy wszystkie warunki, a w razie pytań czy wątpliwości pytamy.

Drogi samochód – wysokie OC

Zapadła decyzja o zakupie auta. Niestety ubezpieczenia oc nie ominiemy, bo jest koniecznością. W tym momencie bardzo ważne będzie rozeznanie się, z jaką składką będzie trzeba się liczyć. Drogi samochód zawsze będzie oznaczał wyższą kwotę ubezpieczenia. Pojemność silnika to znaczący czynnik warunkujący wysokość OC. W przyszłym roku kary za brak tego obowiązkowego ubezpieczenia wzrosną. Warto więc przemyśleć swój budżet jeszcze przed zakupem czterech kółek.

Takie same warunki, inna składka

Firmy ubezpieczeniowe mają takie same warunki ubezpieczenia OC. Określone są one przepisami i nie mogą być zmienione. Inaczej jednak kształtują się ceny w poszczególnych towarzystwach. To właśnie dlatego, aby nie przepłacić potrzebne jest dokładne zapoznanie się z ich ofertami. Szukamy najlepszych dla siebie warunków. Gdzie? Za pośrednictwem internetu, a dokładnie rankingów, które sporządzane są w trosce o klientów potrzebujących pomocy. Na stronach z rankingami można złożyć wniosek w firmie, której warunki najbardziej nam odpowiadają. Jeśli nie jesteśmy pewni co do warunków i mamy pytania, można zamówić rozmowę z doradcą. Aby nie przepłacić trzeba po prostu podjąć rozsądną przemyślaną decyzję poprzedzoną dokładnym sprawdzeniem wielu ofert.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*