Jak płacić mniej za obowiązkowe oc?

Obowiązkowe znaczy, że musisz je mieć. Oc w przyszłym roku nie będzie tańsze, ale są sposoby na to, by płacić za nie zdecydowanie mniej. Szukanie lepszej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych to najlepsze, co możemy zrobić. W tym celu służą rankingi, kalkulatory.

Porównanie cen polis

Porównanie to najlepszy krok do zapoznania się z ofertami wielu ubezpieczycieli. Można zrobić to drogą telefoniczną, rozmawiając z doradcami. Prostszym sposobem jest jednak skorzystanie z kalkulatora, który dokładnie wyliczy stawkę ubezpieczenia w danych firmach.

Przez internet zawsze taniej

Większość firm ubezpieczeniowych oferuje dla klientów zniżki, jeśli zdecydują się oni dokonać opłaty za pośrednictwem przelewu internetowego. Po drugie to zdecydowanie prostszy i szybszy sposób.

Bezkolizyjna jazda – niższe oc

Bezszkodowa jazda jest najlepszym sposobem na obniżenie wysokości składek ubezpieczenia oc. Premiowanie kierowców, którzy jeżdżą bez kolizji jest bardzo atrakcyjne. W każdym kolejnym roku kierowcy, którzy nie uczestniczyli w żadnej kolizji dostają kolejne zniżki wyrażone w procentach.

Dowód rejestracyjny ze współwłaścicielem

Jeśli zdecydujemy się na współwłaściciela w dowodzie rejestracyjnym, który posiada większe zniżki takie też będą obowiązywały przy ubezpieczeniu oc. Maksymalne ulgi to wielka korzyść. Będąc młodym kierowcą takie rozwiązanie jest jak najbardziej opłacalne. Chociażby do czasu, w którym sami wypracujemy sobie znaczącą dla nas ulgę.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*