Uwaga !!! Wyższe kary za brak oc w 2017 roku

Kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia oc w przyszłym roku wzrosną. Warto już dziś zastanowić się nad zwłoką, jeśli taką posiadamy. Dla posiadaczy samochodów osobowych będzie to koszt rzędu 2 krotnej minimalnej pensji krajowej.

Dlaczego taki wzrost?

Od 1 stycznia wzrośnie w Polsce najniższe wynagrodzenie krajowe. Będzie to 2000 zł brutto. Nic więc dziwnego, że nastąpi wzrost cen wielu produktów na naszym rynku, jak również kar pieniężnych za opóźnienia w płatności składek obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Wysokość kary będzie uwarunkowana okresem, w którym pojazd pozostaje bez ważności ubezpieczenia.

Gigantyczna liczba pojazdów bez OC

Okazuje się, że na naszych polskich drogach stale wzrasta liczba pojazdów, które nie posiadają ważnego ubezpieczenia. Dziś jest to już około 10 000 samochodów. Z kosztem musi liczyć się każdy kierowca. Nie warto zwlekać. Dziś możliwe jest ubezpieczenie samochodu przez internet, czyli prosty i wygodny sposób na znalezienie towarzystwa ubezpieczeniowego i złożenie wniosku.

Prosty formularz, dokładny kalkulator

Porównywarka oc to świetny sposób na znalezienie dobrej oferty. Wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie firmy, by spać spokojnie. Dzięki kalkulatorom obliczymy stawkę oc, jaką będziemy musieli zapłacić. W ciągu zaledwie kilku minut można znaleźć dzięki tak rzetelnej pomocy najtańsze ubezpieczenie, które nie pogrąży naszego budżetu.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*