Zmieniamy ubezpieczyciela oc

Niestety bywa i tak, że w trakcie trwania ubezpieczenia oc znajdujemy tańszą ofertę. W tym czasie nie możemy zerwać umowy z obecnym ubezpieczycielem. Można to zrobić, gdy polisa dobiega końca. Dlatego kupując nowy samochód, warto dokładnie zapoznać się dużo wcześniej z ofertami.

Wypowiedzenie umowy przy kupnie używanego auta

Jeśli kupujemy używany samochód, możemy wypowiedzieć dotychczasową umowę ubezpieczenia oc lub zachować ją aż do upływu terminu jej ważności. Wypowiedzenia umowy można dokonać właściwie w każdej chwili od momentu zakupu auta.

Wypowiadamy umowę i szukamy tańszego rozwiązania

Na rynku mamy dziś szeroką ofertę ubezpieczycieli. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenia oc. Należy pamiętać, że warunki umowy pozostają w każdej firmie niezmienne. Po co więc przepłacać? Jeśli dotychczasowy właściciel korzystał z usług pewnego towarzystwa, dla nas nie musi być ono tak samo dogodne, jak dla niego. Stawka oc jest uzależniona od wielu czynników. Dobrej oferty szukamy w profesjonalnych rankingach.

Korzystamy z kalkulatora

Od znalezienia dobrego, bo korzystnego w naszym przypadku oc dzieli nas tylko kilka kroków. Jeśli skorzystamy z kalkulatora, proces szukania będzie zdecydowanie krótszy. Znajdziemy dobry produkt. Jakie dane należy wprowadzić do kalkulatora? Będą to w szczególności: rodzaj pojazdu, rok produkcji, marka pojazdu, model pojazdu, rodzaj paliwa oraz pojemność. Ważną kwestią będzie też wybór, czy potrzebujemy większego zakresu ubezpieczenia, jak na przykład: AC, NNW czy Assistance.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*