Autocasco – Zabezpieczy nas przed wandalem

Autocasco Porysowany samochód
Ubezpieczenie Autocasco Porysowany samochód

Ubezpiecznie AC – akty wandalizmu

Ubezpieczanie AC jest nie tylko ochroną w przypadku kiedy sami jesteśmy sprawcą, ale także w przypadku aktów wandalizmu dokonanych na naszym samochodzie. Mało kto wie, że w posiadając ubezpieczenie AC możemy dochodzić od PZU usunięcia szkody powstałej w wyniku np. wandalicznego porysowania naszego pojazdu. Niestety obecnie bardzo popularne stało się rysowanie samochodów na parkingach, szczególnie tych przyosiedlowych, gdzie wandal może się prześlizgiwać między samochodami nie wzbudzając żadnych podejrzeń.

Nieprzewidziane zdarzenia na drodze

Jasnym jest, że każdy chce się czuć bezpiecznie w każdej możliwej życiowej sytuacji. Zwłaszcza osoby, które często korzystają z samochodu, zastanawiają się jak najtańszym kosztem zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi okolicznościami, w których to sami jesteśmy sprawcą zdarzenia. Nie zawsze przecież wypadki powoduje się przez jeżdżenie za szybko lub po pijanemu – czasami decyduje zwykły pech, oblodzona droga czy nerwowy tik w niesprzyjającym momencie. Wielu z nas zaprząta sobie głowę pytaniem, jakie jest najlepsze AC samochodu, ponieważ na rynku jest tak wiele ofert, że ciężko wybrać spośród nich jedną i konkretną.

Nie ma obowiązku posiadania polisy Autocasco

Ubezpieczenie komunikacyjne autocasco zawierane przez Internet nie jest oczywiście, w myśl obowiązującego w Polsce prawa, obowiązkowe dla kierowców, ale dla własnego bezpieczeństwa finansowego i komfortu jazdy w każdych warunkach, warto sobie stosowny pakiet wykupić, zwłaszcza, jeśli posiada się drogi samochód, którego ewentualna naprawa może okazać się naprawdę bolesna dla portfela.

Wygodniej przez Internet, drożej u agenta

Jeżeli ktoś preferuje wygodę i chociażby w minimalnym stopniu potrafi się odnaleźć w Internecie to warto wybrać autocasco przez Internet. Jest to zdecydowanie prostsza forma wykupienia pakietu i wymagająca dopilnowywania mniejszej liczby formalności. Jeżeli jesteśmy osobą która woli mieć wszystko czarno na białym i nie ufają zbytnio nowinkom technicznym, wówczas wskazany jest raczej konkretny punkt firmy ubezpieczeniowej i podpisywanie umowy w sposób tradycyjny. Warto dodać, że wybór najlepszego ubezpieczyciela najlepiej dokonać po ówczesnym „wywiadzie” wśród swoich znajomych i krewnych.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*