Składka AC a klasa samochodu

Ubezpiecznie AC samochodu
Ubezpiecznie AC samochodu

Wysokość składaki oc w zależności od klasy samochodu

Autocasco przez Internet to zwykle najtańsza forma ochrony samochodu przed szkodami, nie zmienia to jednak faktu, że polisa AC to jeden z największych wydatków, związanych z eksploatacją auta. Na co zatem warto zwrócić uwagę, żeby nie przepłacać?
Ubezpieczenia komunikacyjne drożeją i wiele wskazuje na to, że ceny będą nadal rosły. Ubezpieczenie autocasco nie stanowi tu wyjątku. W tej sytuacji warto włożyć trochę wysiłku w poszukiwanie oferty, która będzie idealnym kompromisem między niską ceną a szerokim zakresem ochrony. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że na wysokość składki wpływa przede wszystkim model samochodu, którym porusza się kierowca.

Nawet najlepsze AC samochodu nie musi kosztować wiele

Ubezpieczyciel zawsze bierze pod uwagę klasę pojazdu oraz pojemność skokową silnika. Pod uwagę brana jest też marka i model. Statystycznie za ubezpieczenie Autocasco najwięcej płacą właściciele aut klasyfikowanych w segmencie premium – Audi, BMW, Mercedes. Warto zatem zastanowić się, czy aby na pewno okazała limuzyna z mocnym silnikiem jest tym, czego aktualnie nam potrzeba. Kupując samochód z nieco niższego segmentu, można sporo zaoszczędzić na ubezpieczeniu, warto o tym pamiętać.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia AC?

Warto się skupić na porównywarkach ubezpieczeń, lub ofertowanych ubezpieczeniach samochodu przez Internet, to tak zwane ubezpieczenia direct. Zwykle oferty zawierane przez Internet mogą być oferowane klientom taniej za sprawą mniejszych kosztów jakie firmy ubezpieczeniowe muszą ponosić w celu pozyskania nowego klienta. Ubezpieczenie Autocasco przez Internet jest tak samo ważne i dobre jak to kupione za pośrednictwem agenta. Możemy jednak zaoszczędzić całkiem sporą kwotę dzięki takiej formie nabywania ubezpieczeń.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*