Szukamy taniego ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC to wymóg, którego w żaden sposób nie da się obejść. Zresztą po co? Jest to potrzebne ubezpieczenie. Czy młody kierowca ma szansę na najtańsze ubezpieczenie OC? Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest bowiem naliczane indywidualnie i zależne jest od kilku czynników.

Jaki pojazd, takie OC

Rodzaj i marka pojazdu mają duży wpływ na wysokość ubezpieczenia, które będziemy musieli zapłacić. Warto wiedzieć, że Porsche czy Mercedes należą do marek, które ubezpieczyciele uznają za marki bardziej ryzykowne, jeśli chodzi o wypadki. Młody stażem kierowca i luksusowy bądź sportowy samochód równa się z całą pewnością wyższe OC.

A co z pojemnością silnika?

Pojemność silnika ma równie znaczący wpływ na wysokość składki co marka. Większa pojemność to jak wiadomo szybsza jazda. Ta wiąże się zawsze z większym ryzykiem kolizji. Nic dziwnego, że posiadacze takich aut płacą więcej za OC.

Wiek kierowcy i wiek auta

Wiek kierowcy to kolejny czynnik decydujący o wysokości składki OC. Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższą kwotą. Został rok produkcji samochodu. Tutaj wysokość składki OC będzie zdecydowania niższa dla nowych pojazdów.

Jeszcze inne czynniki

Kwota składki OC jest w dużej mierze uzależniona również od doświadczenia kierowcy, bezwypadkowej jazdy, ale też dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia. Na niektóre z nich mamy naprawdę duży wpływ. Warto pomyśleć, co warto zmienić, by płacić w przyszłości mniej.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*