Zakup OC – przez Internet czy u agenta?

Tanie ubezpieczenie oc
Tanie ubezpieczenie oc

OC kupujemy przez Internet czy u agenta?

Klienci towarzystw ubezpieczeniowych coraz częściej doceniają system zakupu direct. Nie ma w tym nic dziwnego, ubezpieczenie samochodu przez internet jest nie tylko wygodne, ale i tanie. Wciąż jednak bardzo wiele osób woli korzystać z pomocy agenta. Na którą formę zakupu warto zatem się zdecydować?

Co sprawia, że najtańsze OC samochodu jest dostępne w kanale sprzedaży direct? Odpowiedź jest bardzo prosta – z procesu eliminowani są pośrednicy, z których każdy pobiera przecież prowizję. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na tej samej polisie. Nie znaczy to jednak, że oferty agentów z góry skazane są na przegraną.

Tanie ubezpieczenie OC – przez Internet czy u agenta?

Agencje współpracujące z towarzystwami ubezpieczeniowymi również oferują atrakcyjne zniżki, a w przypadku, gdy klient jest zainteresowany większym pakietem, agent może nawet zrezygnować z pewnej części swojego zysku. Przeważnie jednak okazuje się, że ubezpieczenia direct przynajmniej o krok wyprzedza inne metody dystrybucyjne. Jeżeli agent nie jest w stanie zejść poniżej stawki wyliczonej na stronie ubezpieczyciela, warto skorzystać z zakupu sieciowego.

1 Komentarz

  1. Prawidłowa odpowiedz – tam gdzie taniej. Czasem agent ma możliwość udzielenia dodatkowej zniżki dla klienta. Mało kto o tym wie, ale agent niejako może nieco zmniejszyć swoją prowizję, dzięki czemu klient otrzymuje lepszą ofertę. W internecie można znaleźć taniej ubezieczenie, ale to nie jest reguła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*