Zakres ochrony AC – Polisa all risks

Polisa all risk
Polisa all risk

Zakres ochrony Autocasco – Polisa all risks

Ubezpieczenie AC jest polisą dobrowolną, co oznacza, że ustawodawca nie narzuca obowiązku wykupu dodatkowej ochrony auta. Mimo to, bardzo wielu kierowców decyduje się na poniesienie dodatkowych kosztów z tym związanych. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze AC samochodu nie gwarantuje stuprocentowej ochrony. Jakie oferty warto zatem brać pod uwagę, żeby później nie żałować?

W prawie każdym przypadku, w dokumencie określającym ogólne warunki ubezpieczenia (tzw. OWU), towarzystwo określa zakres szkód, za które ponosi odpowiedzialność. Wyjątkiem są w tym przypadku polisy all risks. Pod tym pojęciem kryje się ubezpieczenie autocasco o bardzo szerokim zakresie ochrony, nawet przed zdarzeniami, które są bardzo trudne do przewidzenia. W odróżnieniu od tradycyjnego autocasco przez internet, OWU polisy all risks określa te zdarzenia, za które TU nie odpowiada, a tych jest z reguły bardzo mało. W każdym innym przypadku, kierowca otrzymuje odszkodowanie w odpowiedniej wysokości. Dodatkowym atutem jest w tym przypadku domniemanie ochrony ubezpieczeniowej, które stanowi dodatkową gwarancję dla klienta.

2 Komentarze

  1. Wystarczyło, że raz zrobiłem kuku z własnej winy i od tamtej pory płacę za AC, nie jest tanio, ale dopiero kiedy spowodujemy wypadek okazuje się co znaczy „nie jest tanio”. Moim zdaniem warto płacić za AC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*